Режим роботи: ПН-ПТ: 9:00-18:00 СБ: 10:00 - 14:00 НД: вихідний

E-MAIL

sumylor@gmail.com

Телефон

+38 (095) 411 61 19

Афтозний стоматит

11 Лис
0

Афтозний стоматит – це стан, при якому на слизовій оболонці порожнини рота виникають невеликі раны – афти. Вони можуть бути дуже болючими, ускладнювати процес приймання їжі та мовы.

Більшість афт має круглу або овальну форму, біле чи жовте забарвлення, а по периметру оточені червоним ореолом. Вони утворюються у порожнині рота – на язикку або під ним, на внутрішній поверхні щік або губ, біля основи ясен або на м’якому піднебінні. Ви можете помітити поколювання та дискомфорт за день-два до того, як з’являться ранки.

Як правило, немає необхідності ходити до лікаря кожен раз, коли у вас афтозний стоматит, якщо тільки це відбувається не в перший раз. Якщо з часом ранки стають більше, починають з’являтися частіше, зверніться до терапевта або стоматолога. Він може направити вас на аналізи, щоб виявити можливі захворювання крові, хвороби сполучних тканин, шкіри і реакції на різні ліки.

Лікуванню піддаються тільки симптоми виразкового стоматиту. Лікування поліпшить ваш стан, але не може запобігти повторній прояві стоматиту.

Щоб зменшити дискомфорт і хворобливі відчуття, ви можете: їсти просту їжу, полоскати рот теплою водою, наносити на ранки болезаспокійливі гелі або крем.

До спеціаліста варто звернутися якщо:
– у вас з’явився стоматит в перший раз;
– ранки в діаметрі більше, ніж 1 сантиметр;
– у вас з’явилося більше ран, ніж раніше;
– афти стали з’являтися частіше, ніж раніше
– крім афт, у вас також виявляються інші симптоми, такі як: висип, біль в суглобах, жар, діарея.

Своєчасно звертайтеся до лікаря. Бережіть себе і будьте здорові!