sumylor@gmail.com
Бронхіт – це захворювання дихальної системи, при якому до запального процесу долучається
слизова оболонка бронхів. Виділяють дві форми бронхіту: гострий і хронічний.
У переважній більшості випадків причиною розвитку гострого бронхіту є віруси і бактерії. Найчастіше це віруси грипу, парагрипу, аденовіруси, пневмококи, стрептококи, гемофільна палички і інші віруси і бактерії. Імовірність розвитку гострого бронхіту (або переходу гострого бронхіту в хронічну форму) зростає при тютюнопаління (в тому числі і пасивному). Факторами розвитку бронхіту також є ослаблена імунна система і
забрудненість повітря на робочому місці.
При захворюваннях органів дихання, в тому числі і при бронхіті, пацієнти скаржаться на кашель. Кашель – складний рефлекторний акт, який виникає як захисна реакція при скупченні в повітроносних шляхах слизу та мокротиння, попаданні чужорідного тіла. Фізіологічна роль кашлю полягає в очищенні дихальних шляхів від сторонніх речовин, попередженні розвитку механічних перешкод та поліпшення прохідності дихальних шляхів.
При гострій формі виникає спочатку сухий кашель, який з часом стає вологим і тоді у хворого відзначається виділення мокротиння. Також піднімається температура тіла, виника сильний кашель і загальна слабкість. З’являється озноб, сильне потовиділення, біль у грудній клітці, задишка, головний біль. Дихання хворого супроводжується характерними хрипами.
Діагностувати бронхіт допоможе лікар-оториноларинголог. Тому не займайтеся самолікуванням і при перших симптомах звертайтеся до фахівця.