Режим роботи: ПН-ПТ: 9:00-18:00 СБ: 10:00 - 14:00 НД: вихідний

E-MAIL

sumylor@gmail.com

Телефон

+38 (095) 411 61 19

Показання до тонзилоктомії (операція по видаленню мигдалин)

    • Головна
    • Новини
    • Показання до тонзилоктомії (операція по видаленню мигдалин)
12 Гру
0

Тонзилектомія – це хірургічна операція по видаленню піднебінних мигдалин (гланд). Її призначають пацієнтам, які часто хворіють гострим тонзилітом.

Які показання для видалення мигдалин?
Відповідно до європейських стандартів, якщо пацієнт хворіє ангіною понад 5-7 разів на рік, то це може вважатися показанням до хірургічного видалення гланд. Однак, лікарі-отоларингологи виділяють три основних показання до видалення гланд.

По-перше, це неефективність консервативної терапії. Тобто: лікар назначає лікуваннч, але тонзиліт продовжує загострюватися з певною періодичністю. Тут важливо знати, чи регулярним було лікування, і в якому обсязі воно проходило. Тільки після цього можна вирішувати, чи потрібна операція.

По-друге, часті ангіни дають токсико-алергічні ускладнення. У хворого можуть розвинутися серйозні патології – хвороби суглобів, серця, нирок. Однак лікар повинен мати у своєму розпорядженні підтвердження зв’язку між ангіною та іншими захворюваннями.

По-третє, паратонзилярні абсцеси. Це показання вважається єдиним, що вимагає термінової операції. Запальні процеси з мигдалин переходять на тканини горла, в таких випадках зволікати з тонзилектомією не можна.

Вчасно звертайтеся до лікарів, не займайтеся самолікуванням і будьте здорові!