Режим роботи: ПН-ПТ: 9:00-18:00 СБ: 10:00 - 14:00 НД: вихідний

E-MAIL

sumylor@gmail.com

Телефон

+38 (095) 411 61 19

Поліпи носа

16 Тра
0

Ніс в людському організмі відповідальний за декілька важливих функцій – дихання, нюх, зволоження і підігрів повітря під час вдоху. Але при деяких патологіях, ці процеси можуть бути порушені. Наприклад – поліпи в носі.

📌 Поліпи – це доброякісні новоутворення у порожнині носа або його пазухах, сформовані з гіпертрофованої слизової оболонки. Вони розростаються поступово і непомітно, досягаючи розмірів від декількох міліметрів до декількох сантиметрів.

Цей патологічний процес може розтягуватися на роки і його початкова стадія проходить абсолютно непомітно для пацієнта. На момент, коли діагностовано поліпи в носі, симптоми стають більш вираженими:
▪️носова обструкція – утруднене дихання, відчуття закладеності носа, ймовірна присутність симптому клапана (вдих відбувається легше, ніж видих);
▪️значне порушення нюху аж до його повної втрати (аносмія);
▪️починає втрачатися смакове сприйняття – їжа здається однаково позбавленою смаку;
▪️поява головних болів, підвищеної стомлюваності, зниження працездатності;
▪️інтермітуючий в’язкі слизові виділення з носа.

☝️Самостійно визначити наявність поліпів не можна, але запідозрити патологію допоможуть описані вище симптоми. Тільки лікар знає, як діагностувати поліпи в носі. Для цього він проводить ендоскопічний огляд носових ходів і пазух. Зазвичай на риноскопії добре видно розростання слизової оболонки гроздевидної форми.

📌 Також пацієнтам, у яких слизова оболонка сильно розрослася, назначають КТ навколоносових пазух. І вже потім на підставі результатів, отриманих в ході комплексної діагностики, лікар визначає, як лікувати поліпи в носі: медикаментозно або хірургічно. На жаль, у більшості випадків звернення до лікаря відбувається, коли консервативні методи вже неефективні (наприклад, великі розміри новоутворень). Тоді призначається операція.

📲 Записатися на комплексну діагностику носа або хірурга можна за тел .: 095 411 6119 або на сайті: sumylor.com