Режим роботи: ПН-ПТ: 9:00-18:00 СБ: 10:00 - 14:00 НД: вихідний

E-MAIL

sumylor@gmail.com

Телефон

+38 (095) 411 61 19

Слухопротезування

04 Лис
0

«Те, що ми говоримо, один з одним, робить нас людьми».

(Карл Ясперс)

Порушення слуху та мовлення — біда не тільки для тих, хто від них страждає, а й для членів їхніх сімей, родичів, близьких, колег.

Людині, яка страждає від зниження слуху, сьогодні важко зорієнтуватись в різноманітті методів лікування, широкому виборі доступних слухових апаратів. Саме тому важливо працювати з фахівцем, який допоможе правильно вибрати метод поліпшення слуху.

Слухопротезування – це захід, що дозволяє поліпшити слух людини тим чи іншим шляхом.

Способи слухопротезування:

  1. Реконструктивна хірургія на середньому і зовнішньому вусі (при отосклерозі, хронічномуотиті, вроджених аномаліях розвитку і так далі).
  2. Кохлеарна імплантація – дуже ефективна методика відновлення слуху, що увібрала в себе останні досягнення отохірургії та медичних технологій.
  3. Протезування за рахунок передачі слухової інформації через звукопідсилюючі засоби – слухові апарати.

Детально зупинимося на останньому методі слухопротезування – на протезуванні за допомогою слухових апаратів  та їхніх можливостях. Сучасні слухові апарати вражають нас не тільки своїми маленькими розмірами, а й фантастичними можливостями.

Слухопротезуванняс луховими апаратами як один з найбільш доступних і ефективних методів компенсації вад слуху набуває значення соціальної важливості, оскільки дозволяє повернути багатьох пацієнтів до нормального життя

Будь-якій людині, яка страждає порушенням слуху, необхідно знати, що завдяки досягненням наукового і технічного прогрессу сучасні слухові апарати мають привабливу форму і колір, а новітні внутрішньоканальні апарати і зовсім не помітні. Але саме головна риса ультрасучасних слухових апаратів – їх «інтелектуальність». Це потужні і в той же час крихітні комп’ютери, здатні підлаштовуватися під різні джерела звуку (стільниковий телефон, мову співрозмовника, музику, звук телевізора);

Сучасне слухопротезування за допомогою слухових апаратів дозволяє значно покращити життя приблизно 90% людей з порушенням слуху.

Сучасні слухові апарати можуть:

– компенсувати порушення сприйняття гучності звуків;

– компенсувати порушення сприйняття частоти звуків;

– забезпечити високу розбірливість мови у різнихситуаціях (в тиші, в галасливій обстановці, на вулиці, в аудиторії, в класі), тобто відрізнити мову від шуму, виділити і посилити її, особливо в складних звукових ситуаціях;

– забезпечити природність сприйняття звуків (мови, власного голосу, музики, звуків навколишнього середовища);

– автоматично підтримувати комфортний рівень гучності для кожного випадку, незалежно від рівня втрати слуху;

– надійно працювати і споживати мінімум енергії протягом дуже довгого часу;

– забезпечувати нормальнее спілкування слабочуючих людей на вокзалах, аеропортах та інших громадських місцях за рахунок, так званих, індукційних петель;

– спокійно користуватися радіо і мобільними телефонами, комп’ютерами та іншою сучасною технікою.

Слуховий апарат – це не тільки помічник для слухового сприйняття, а й «тренажер» для центральних мовних центрів розбірливості мови!

Види слухових апаратів:

  1. Завушні слухові апарати
  2. Внутрішньовушні і внутрішньоканальні слухові апарати
  3. Кишенькові слухові апарати
  4. Очкові слухові апарати розроблялися спеціально для людей, що носять окуляри.

Покази до слухопротезування:

1 – Втрати слуху більше 40 дБ. У дітей протезуватися потрібно і при втратах менше 40 дБ, оскільки це може запобігти подальшому спотвореному розвитку мови;

2 – При І ступені приглухуватості (тобто при втратах слуху менше 40 дБ), якщо пацієнт потребує більш гострого слуху;

3 – Пацієнт відзначає наявність проблем спілкування, зазначає, що погіршилася розбірливість мови в побутовому шумі, з’явилася напруженість при розмові з декількома співрозмовниками, на нараді, в машині, щоразу відчуває необхідність збільшувати гучність телевізора і т.ін;

4 – Але найголовнішим показом є наявність мотивації до протезування, визнання у себе зниження слуху.

Природа наділила нас двома вухами, нормальне сприйняття звуку буде тільки тоді, коли ми чуємо обома вухами. Тому, якщо у вас двостороння втрата слуху, в першу чергу необхідно розглядати бінауральне слухопротезування. Бінауральне – означає на два вуха.

Бінауральне протезування більшою мірою полегшує життя пацієнтам. Як правило, люди, які носять два слухових апарати, набагато більш задоволені.

Дослідження також показали, що коли пацієнти носять тільки один слуховий апарат – друге вухо буде пригнічуватися, не отримуючи потрібної кількості звуків.

В останні десятиліття розроблено і впроваджується в практику новий метод слухової реабілітації хворих з важким ступенем приглухуватості і глухотою периферичного типу – кохлеарна імплантація. Це хірургічний метод протезування равлика.

НАЙПОШИРЕНІШІ МІФИ ПОВЯЗАНІ ІЗ СЛУХОПРОТЕЗУВАННЯМ

Міф №1:багато людей вважають, що «слухопротезування – це крайній захід».

Для того щоб звикнути до слухового аппарату потрібно чимало часу і сил. Цей процесс досить складний і не терпить несумлінного ставлення. Корекція слуху, на відміну від корекції зору, проходить не так просто. Із зором все більш-менш ясно – лікар прописав окуляри або контактні лінзи, одягай і носи…

Слабочуюча людина повинна бути готова до того, що в перший час після слухопротезування поліпшення слуху може не відбутися. Всьому цьому є достатньо просте пояснення: слуховий центр головного мозку «забув», як обробляються високочастотні сигнали з малою інтенсивністю. Протягом довгого часу, слуховий центр сприймав занадто маленький діапазон звуків, а звуки широкого діапазону просто не оброблялися. Для того щоб головний мозок зумів перебудуватися на правильний режим роботи потрібно досить багато часу.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

Чим раніше слабочуюча людина пройде слухопротезування, тим швидше вона звикне до апарату.

Міф № 2:«Слухопротезування погіршує слух».

Зрозуміло, це помилка. Тривале використання аппарату дозволяє центрам головного мозку «розмірковувати» і стимулювати свою роботу.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

Правильне використання слухового апарату для уникнення зниження слуху має на увазі кілька правил:

Ні в якому разі не користуйтеся «чужим» слуховим апаратом, так як ризик отримання акустичної травми досить великий.

Ніколи не купуйте слуховий апарат «з рук», по телевізору, в інтернеті і в магазинах, якi не надають індивідуальне налаштування.

Для того щоб придбати слуховий аппарат неодмінно зверніться до фахівця в цій області, який вам надасть повну консультацію і ознайомить з процессом адаптації.

Міф № 3:«Слухопротезування – доля людей похилоговіку».

На сьогоднішній день такі фактори, як галасливе середовище, низький рівень медичного обслуговування, погана екологія, тривале використання всіляких акустичних послуг тягнуть за собою зниження рівня слуху навіть у дітей, підлітків і молоді.

Пам’ятайте: зниження вашого слуху більш помітно для оточуючих, ніж ваш мініатюрний слуховий апарат.