Режим роботи: ПН-ПТ: 9:00-18:00 СБ: 10:00 - 14:00 НД: вихідний

E-MAIL

sumylor@gmail.com

Телефон

+38 (095) 411 61 19

Фарингіт

25 Жов
0

Одне з найпоширеніших ЛОР-захворювань – фарингіт. Це хвороба, при якій запальний процес в горлі вражає її слизову оболонку і лімфоїдну тканину. Симптоми фарингіту схожі з іншими захворюваннями глотки: біль в горлі, відчуття першіння, сухий поверхневий кашель.

Причини виникнення фарингіту різні. Більшість фарингітів мають інфекційну етіологію, процес розвивається під впливом інфекційного агента. Серед найбільш частих збудників гострої форми хвороби виділяють:
🔴 віруси (парагрип, аденовірус, риновірус, цитомегаловірус, ентеровірус, коронавірус, віруси грипу, простого герпесу, Епштейн-Барра, Коксакі, ВІЛ і т.п.;
🔴 патогенні мікроорганізми: стафілококи різних груп, пневмокок, гемофільна паличка та інші;
🔴 грибки, найчастіше роду Candida;
🔴 специфічні форми захворювання можливі при ураженні глотки гонококками, хламідіями.

Розрізнити страждає людина від фарингіту чи ларингіту, тонзиліту або інших захворювань схожих по симптоматиці може тільки фахівець. А це означає, що не потрібно займатися самолікуванням, а краще відразу звертатися до лікаря. Несвоєчасне або неправильне лікування фарингіту небезпечно переходом в хронічну форму захворювання, важкими ускладненнями, поширенням інфекції в організмі і ураженням інших тканин і органів.