Режим роботи: ПН-ПТ: 9:00-18:00 СБ: 10:00 - 14:00 НД: вихідний

E-MAIL

sumylor@gmail.com

Телефон

+38 (095) 411 61 19

Фонастенія

30 Лип
0

Фонастенія – це слабкість або швидка виснаженість голосу аж до його втрати. Найчастіше вона розвивається у людей голосових професій.
У більшості випадків при такій патології будь-яких характерних змін в голосовому апараті немає. У людей, які страждають на фонастенію швидко втомлюється голос, при розмові в горлі виникає першіння або печіння, причому кожен раз ці відчуття можуть виникати в різних частинах шиї, глотки і навіть грудей. Також спостерігається підвищене слиновиділення, відхаркування і кашель. Якщо такі люди продовжують розмовляти або співати після появи перших симптомів, голос починає тремтіти, перериватися, змінюється його тембр. Якщо і далі напружувати зв’язки, голос пропадає.

Перебіг фонастенія може бути гострим або хронічним. Гостра фонастенія виникає при перевантаження голосового апарату. Однак змін в мовному апараті поки немає. А якщо хворобу не лікувати, вона переходить в хронічну стадію. При хронічній фонастенія при ларингоскопії можна помітити гіперемію голосових зв’язок, потовщення їх вільного краю, їх неповне змикання.

Чим раніше буде виявлена патологія, тим вище у пацієнта шанси на успішне одужання. Тому при найменших проблемах з голосом потрібно негайно звертатися до лікаря.