sumylor@gmail.com
Хронічний тонзиліт – це захворювання верхніх дихальних шляхів, що характеризується тривалим запальним процесом мигдалин. Найчастіше хронічна форма захворювання розвивається після гострого запального процесу, ангіни.
📌 Поширеність хронічного тонзиліту досить висока: за деякими даними, до захворювання схильні 10% населення України. Хвороба може вражати як дорослих, так і дітей. Крім дискомфорту, який відчуває хворий на хронічний тонзиліт, дане інфекційне захворювання може призвести до таких ускладнень тонзиліту, як ревматизм, пієлонефрит, ревматизм, поліартрит, розвиток аутоімунних захворювань і так далі.
Захворювання небезпечне наявністю постійного вогнища інфекції в організмі, що сприяє розвитку важких порушень в роботі органів і систем. Саме тому будь-яка людина має знати все про хронічний тонзиліт, лікування і симптоми цього захворювання.
До загальних симптомів тонзиліту хронічної форми відносять:
🔹 часті загострення тонзиліту у вигляді ангін (при простій формі – 3-5 разів на рік) на тлі переохолодження, перевтоми, голодування, вірусної або бактеріальної інфекції;
🔹 сухість слизової глотки, біль, відчуття чужорідного тіла під час ковтання;
🔹 періодичне підвищення температури;
🔹 наявність неприємного запаху з рота;
🔹 збільшення, болючість нижньощелепних лімфатичних вузлів;
🔹 загальна стомлюваність, головні болі;
🔹 при огляді глотки виявляється гіперемія, потовщення, набряклість піднебінних дужок, мигдаликів, можлива наявність напівпрозорого слизового нальоту, лакунарних пробок.
👩⚕ Загострення хронічного тонзиліту також іноді називається гнійною ангіною. Загострення протікає у вигляді бактеріальної або вірусної ангіни. Недуг супроводжується ▪️місцевими проявами (болем в горлі, вираженим набряком, почервонінням мигдалин і піднебінних дужок, наявністю гнійних вогнищ), ▪️ різким підвищенням температури, ▪️ ознаками загальної інтоксикації організму (лихоманкою, головним болем, ломотою в м’язах, суглобах, нудотою , слабкістю і т.д.).
Лікування здійснюється в амбулаторних або домашніх умовах під контролем лікаря. Можуть застосовуватися такі методи:
🔹 медикаментозна терапія,
🔹 промивання мигдалин розчинами,
🔹 фізіотерапія,
🔹 хірургічне втручання.
Нерідко використовуються комбінації різних методів. Не займайтеся самолікуванням і при наявності симптомів негайно звертайтеся до лікаря. Бережіть себе і будьте здорові!