Шунтування барабанної перетинки – це процедура, при якій в перетинці роблять маленький отвір, через який вставляють маленьку пластикову трубочку – шунт.
Шунт покращує процес надходження повітря в середнє вухо і вирівнює тиск зовні і всередині барабанної перетинки. Шунт залишається у вусі від 2 до 12 місяців і зазвичай знаходиться в барабанній перетинці до тих пір, поки не випаде самостійно. У більшості випадків слух відновлюється повністю.
Показання до процедури – скупчення рідини в порожнині середнього вуха, в результаті якого може виникнути зниження слуху, оскільки ланцюг, що складається з барабанної перетинки і слухових кісточок може не виробляти необхідні коливання для прийняття і подальшої передачі звукової хвилі.
Також шунт встановлюють при запаленні середнього вуха або опухлости носоглотки, в разі якщо дренувати слизовий секрет, що накопився з порожнини середнього вуха неможливо.
Операція, як правило, переноситься добре і разом з анастезіей триває до 30 хвилин. Під мікроскопом проводиться маленький розріз в барабанній перетинці з порожнини середнього вуха видаляється рідина і встановлюється шунт.