Режим роботи: ПН-ПТ: 9:00-15:00 СБ: 10:00-14:00 НД: вихідний

E-MAIL

sumylor@gmail.com

Телефон

+38 (095) 411 61 19

Гострий риносинусит

19 Бер
0

У більшості людей гострий риносинусит розвивається як прояв гострої респіраторної інфекції, в тому числі грипу. Інфекційні агенти (переважно віруси) пошкоджують слизову оболонку порожнини носа та приносових пазух і  викликають в ній патологічний процес, що триває до того часу, поки організм не очиститься від вірусу (5-7 діб). В деяких випадках на фоні вірусного ураження слизової оболонки носа може приєднуватись бактеріальна інфекція, що ускладнює перебіг гострого риносинуситу та збільшує час хвороби.

Симптоми захворювання: нежить, біль у горлі, сльозотеча, слабкість, кашель. Симптоми тривають менше 5 днів, або стан покращується – гострий вірусний риносинусит (ГРВІ) – консультує сімейний лікар.

Застуда (вірусний риносинусит) 

Симптоматичне лікування: анальгетики, зрошування носа сольовим розчином. Погіршення стану на 5-й день – можлива консультація оториноларинголога. Симптоми утримуються після 10-го дня чи погіршуються після 5-го дня  – бажана консультація оториноларинголога

Деякі види лікування можуть полегшити Ваш стан впродовж того часу, доки імунна система не звільнить організм від збудника хвороби. До них належать:

  • ∙ Такі болезаспокійливі засоби, як парацетамол або ібупрофен, як правило, полегшують біль. Вони також можуть нормалізувати підвищену температуру тіла.
  • ∙ Корисним може бути вживання достатньої кількості рідини.
  • ∙ Використання сольових розчинів для носа може допомогти у видаленні слизу з порожнини носа.

Увага: обов’язково звертайтеся до свого лікаря у випадку, якщо Ваш стан не покращується (або погіршується) впродовж тижня від початку захворювання (Проте, симптоми гострого риносинуситу можуть тривати 2–3 тижні). Симптоми, про наявність яких потрібно сповістити Вашого лікаря, включають:

  • ∙ сильний біль та/або припухлість в передній частині голови;
  • ∙ набряк навколо очей;
  • ∙ набряк м’яких тканин обличчя;
  • ∙ кров’янисті виділення із носа.

Ви також повинні звернутися до лікаря, якщо маєте повторні випадки риносинуситу, оскільки це може бути ознакою прихованих проблем.