Режим роботи: ПН-ПТ: 9:00-15:00 СБ: 10:00-14:00 НД: вихідний

E-MAIL

sumylor@gmail.com

Телефон

+38 (095) 411 61 19

Міцетома

14 Тра
0

Міцетома верхньощелепної (гайморової) пазухи – це одна з форм мікозу, грибкового захворювання неінвазивного характеру. При цій патології міцелій грибів роду Aspergillus просто росте всередині порожнини пазухи, але не проростає в слизову оболонку гайморової пазухи.
❗️ Часта причина виникнення його у здорових людей – стоматологічні маніпуляції (пломбування кореневих каналів коренів малих і великих корінних зубів верхньої щелепи).
📌 Механізм розвитку захворювання досить простий. Справа у тому, що коріння зубів верхньої щелепи, особливо 5 і 6-го, часто відокремлені від гайморової пазухи тонкою кістковою стінкою, а то і зовсім прикриті з її боку тільки слизовою оболонкою. Таким чином, стоматолог, проводячи ендодонтичні маніпуляції в кореневих каналах коренів зуба, може випадково проткнути їх верхівки і проштовхнути пломбувальний матеріал у пазуху.
📌 Сам по собі пломбувальний матеріал – абсолютно нешкідлива субстанція, але солі цинку в його складі провокують розвиток грибкової флори. Згодом формується так зване грибкове тіло, яке поступово може заповнити всю пазуху.
Інші причини, які сприяють зростанню грибкових захворювань:
🔹 нераціональне застосування протимікробних препаратів;
🔹 вживання фармакологічних препаратів, що пригнічують імунітет;
🔹 несприятлива екологічна ситуація;
🔹 збільшення таких захворювань, як злоякісні новоутворення, цукровий діабет, ВІЛ, СНІД і т.д.

📌Як правило, міцетома розвивається в одній верхньощелепный пазухі, але зрідка можлива і в обох. Часто патологія має затяжний розвиток і люди не підозрюють про її існування. Характерна тривала відсутність виражених клінічних проявів.
📌 Можливий варіант випадкового виявлення міцетоми під час обстеження з приводу зовсім іншого захворювання (наприклад, стоматологічного). Коли міцелій розростається, тоді з’являються симптоми, (багато з них нагадують гнійний гайморит):
🔹 почуття розпирання, біль у відповідній приносовій пазухі;
🔹 поява біло-жовтих, білих густих виділень з носа;
🔹 неприємний запах із носа;
🔹 синюшність слизової оболонки носової порожнини;
🔹 ускладнене носове дихання;
🔹 закладеність носа, яка стає постійним;
🔹 періодичні головні болі;
🔹 біль в зубах, у верхній щелепі;
🔹 втрата нюху.
Для діагностики найбільш інформативною є комп’ютерна томографія пазух носа. Лікування міцетоми порожнини носа відбувається тільки хірургічним способом.