sumylor@gmail.com
"Я довіряю своє здоров'я всім лікарям Клініки Сміянових"
Ринок медичних послуг стрімко розвивається. Величезна кількість лікарів і клінік ускладнює вибір пацієнта. Тому зараз, як ніколи важливо розуміти хто, чим відрізняється. Детально про переваги та особливості Клініки Сміянових нам розповів її засновник, лікар-отоларинголог, доктор медичних наук і викладач Сумського державного університету - Сміянов Владислав Анатолійович.
1. Владислав Анатолійович, чому ви вирішили стати лікарем?
- У мене батьки лікарі і я теж хотів бути лікарем, хотів продовжити династію. У мене і зараз є це бажання, щоб хтось продовжив нашу справу, адже є що передавати. Це і знання, і досвід, і бізнес.
2. На даний момент ви поєднуєте медичну практику і роботу в Сумському державному університеті. Ви є завідувачем кафедри громадського здоров'я та захистили докторську дисертацію. Як ви потрапили в сферу освітн?
- Довгий час я працював в управлінні охорони здоров'я, а потім мені запропонували викладати курс ЛОР-захворювань в університеті і я не відмовився. Я працюю в Медичному інституті СумДУ понад 15 років.
3. Так ви більше лікар чи педагог?
- Відповідь однозначна - я лікар. Я намагаюся бути педагогом, але ним не є. Мені хочеться вчити, але я не покладаюся тільки на підручники або таблиці, а розповідаю більше про медичну практику і випадках, про те, з чим студенти можуть зіткнутися в своїй роботі.
4. Клініці Сміянових в цьому році буде 13 років. Як з'явилася ідея її створення?
- Ліцензію на медичну практику у мене була ще за довго до появи ідеї створити свою клініку. Ініціатива розвитку своєї справи пішла від мого сина Євгена. Так з'явився маленький кабінет на вулиці Воскресенській, а згодом переріс в повноцінну клініку.
5. У чому особливість Клініки Сміянових? Яка ваша родзинка?
- По-перше, це використання ендоскопії не тільки в хірургії, а й в діагностиці. Іншими словами ми робимо ендоскопію на первинному прийомі. Це дозволяє точно поставити діагноз. Ендоскопічне обстеження робить можливим побачити все те, що не доступно нашому оку. Друга особливість - сурдологія або слухопротезування. Отоларингологи не дуже полюбляють цей напрямок, але ми вирішили взятися. Ми закупили обладнання і спеціальні програми, які допомагають визначити форми глухоти. Вони автоматично налаштовують ті звукові частоти, які у людини вражені. У наш час слухові протези - це і технічно, і косметологічної гарно.
6. Яких принципів роботи дотримується клініка і ви особисто?
- Ми не сімейні лікарі, але у нас принцип максимально допомогти. Спочатку пацієнт може прийти до нас з ЛОР-захворюванням, а потім з'ясовуються і інші проблеми зі здоров'ям. Людям потрібно місце, де їх будуть слухати, чути і давати поради. Ще важливо те, що ми не співпрацюємо з фармацевтичними компаніями. У нас такий підхід до лікування: мінімально ліків і мінімально антибіотиків.
7. До якому лікаря ви б звернулися, якби були пацієнтом?
- Я довіряю своє здоров'я всім лікарям Клініки Сміянових. Я б пішов до того, хто працював на прийомі в цей день. Однак якщо мова йде про операції, то тут альтернативи немає, тільки до Євгена Владиславовича. Об'єктивно він кращий в хірургії, особливо в ендоскопічних операціях.
8. Клініка лікує дітей з трирічного віку. У чому складність лікування дітей?
- Раніше до лікаря чи в аптеку не бігти, якщо дитина чхала або у неї з'являвся нежить. Тому організм вчився справлятися самостійно і так вироблявся імунітет. А тепер мами хочуть, щоб у їхніх дітей ніс був ідеально чистим, як в операційній. Вони спочатку налаштовані агресивно. Чхнув, все - готові годувати малюків ліками. Це не правильно. Дивитися потрібно за загальним станом. Якщо у дитини нежить, а вона стрибає до стелі не треба антибіотиків, промивати ніс треба і все.
9. Як ви вважаєте, чим обумовлений високий відсоток захворювань ЛОР-органів?
- Я вважаю, однією причини немає. Все йде в комплексі: це і ставлення до свого здоров'я, і рівень життя, і харчування, і екологія. Ще до всього можна додати відсутність чинника природного відбору. У наш час виходжують всіх, така установка в світі. Правильно це чи ні, поки незрозуміло, але це гуманно.