Режим роботи: ПН-ПТ: 9:00-18:00 СБ: 10:00 - 14:00 НД: вихідний

E-MAIL

sumylor@gmail.com

Телефон

+38 (095) 411 61 19

Бадіон Валентина Володимирівна

Awesome Image

Бадион Валентина Володимирівна

Лікар Оториноларинголог

  • Спеціальність Оториноларинголог
  • Освіта Лікар
  • Досвід Понад 5 років медичної практики
  • Навчання Сумський державний університет
  • Освіта


Book Now!!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

"Я заздалегідь знала, яку спеціалізацію оберу"

Чи допомагає маска при застуді? Що робити, якщо дитина засунула у вухо або в ніс  чужорідне тіло? Чому хворі повинні обирати  Клініку Смеянових? На ці та інші питання відверто відповіла отоларінтолог Валентина Володимирівна Бадіон.

1. Валентина Володимирівна, скажіть, ви завжди хотіли стати лікарем?

- Зараз важко сказати. Уже ніким іншим себе не уявляю. Поступаючи на медичний факультет Сумського державного університету, я заздалегідь знала, яку спеціалізацію оберу. Думаю, я повинна була стати саме лікарем. Я люблю медицину і все, що з нею пов'язано. Мені здається, саме це побачили мої викладачі Владислав Анатолійович і Євген Владиславович Сміянови. Тому після інтернатури в Сумській обласній лікарні, і запросили в клініку.

2. Що потрібно робити, щоб бути професіоналом своєї справи?

- Перш за все, не переставати вчитися. Все нове з'являється з блискавичною швидкістю, а якщо ти професіонал, то не можеш собі дозволити  бути "не в темі". Потрібно спілкуватися з колегами, переймати їх досвід і ділитися своїм, вивчати нові підходи і техніки, цікавитися літературою. Також необхідно багато працювати. Теорія не існує без практики, і навпаки.

3. Найскладніше в тому, щоб бути лікарем - це ...

- Це не припуститися помилки і не зробити гірше. Головне правило лікаря - не нашкодити, тому завжди варто залишатися уважним. Іноді простий, на перший погляд, випадок може виявитися складним, а те, що здається нездійсненним завданням - може вирішитися за короткий проміжок часу.

4. З чим найчастіше звертаються пацієнти?

 - Взимку в основному приходять пацієнти з ускладненнями після вірусних інфекцій. Це поствірусні синусити, гайморити, фронтити, аденоїдіти і аденоїди. Також багато пацієнтів, які зловживали судинозвужувальними краплями. Справа в тому, що під час нежитю слизова оболонка носа набрякає, закриває носові ходи, і повітря не може пройти через ніс у легені. Судинозвужувальні краплі скорочують судини слизової, тому набряк на час спадає, носові ходи розширюються. Як тільки дія крапель проходить, нежить повертається з новою силою. При постійному впливі крапель відбуваються структурні зміни слизової носа і тоді без хірургічного втручання не обійтися. Тому користуйтеся краплями не довше ніж 5-7 днів поспіль і чітко виконуйте всі рекомендації, зазначені в інструкції.

5. Чи були у вас в практиці незвичайні випадки?

- Дивлячись, що вважати незвичайним. Кожен випадок індивідуальний. Але повертаючись до питання, це випадки, коли у вухо або в ніс потрапляв сторонній предмет. Доводилося діставати намистини і квасолю з носа, навіть декілька разів витягати тарганів з вуха. Важливо при виявленні чужорідного тіла у вусі або  в носі негайно звертатися до лікаря, а не намагатися впоратися з проблемою самостійно.

6. Що робити, що б залишатися здоровим взимку?

- Найголовніше - не переохолоджуватися і намагатися уникати місць, де перебувають хворі. Раджу частіше промивати ніс, не забувати про вітаміни, їсти овочі та фрукти (особливо звернути увагу на фрукти з вітаміном С).

7. Чи потрібно носити маску, щоб не захворіти?

- Носити маску всюди немає необхідності. Нею краще користатися, коли ви знаходитесь в лікарні або клініці, одним словом в місцях скупчення хворих. А ось якщо захворіли ви, то маска допоможе запобігти передачі вірусу іншим. Тільки майте на увазі, що її потрібно змінювати кожні 2 години, і вона повинна закривати ніс і рот.

8. Клініка Сміянових приймає дітей з 3-х років. У чому складність роботи з маленькими пацієнтами?

- Я дуже люблю дітей, проте головна складність їх лікування - це мами і тата. Батьки хочуть прийти і отримати одну пігулку, яка в мить вилікувала б їх дитину. Але такої пігулки поки не існує, тому спочатку доводиться консультувати дорослих. Пояснювати, чому важливо пройти процедуру і регулярно давати малюкові призначений препарат. Результат буває позитивним тільки в тому випадку, якщо людина відповідально підходить до лікування і дотримується рекомендацій лікаря.

9. Чому пацієнти повинні обрати саме вас?

- Напевне тому, що я сама б записалася до такого лікаря. Я відповідально підходжу до кожного хворого, пояснюю і відповідаю на всі його запитання. Мені здається, за лікаря повинні говорити його пацієнти, тому запитайте краще у них.

10. І останнє запитання. Чим Клініка Сміянових відрізняється від інших клінік?

- Основне - це те, що ми призначаємо тільки ті процедури, в яких є необхідність, і тільки ті препарати, в ефективності яких, ми впевнені більше, ніж на 100%. Наші фахівці лікують пацієнтів так, як би вони хотіли, щоб лікували їх. Мені здається, це вагомий аргумент. Також, ми можемо похвалитися новим і якісним обладнанням. Безсумнівно, в 21 столітті медична техніка відіграє важливу роль в діагностиці та лікуванні пацієнтів.