Режим роботи: ПН-ПТ: 9:00-18:00 СБ: 10:00 - 14:00 НД: вихідний

E-MAIL

sumylor@gmail.com

Телефон

+38 (095) 411 61 19

Горностаєва Тетяна Леонідівна

Awesome Image

Горностаєва Тетяна Леонідівна

Спеціаліст із слухопротезування, косметолог

  • Спеціальність Медична сестра
  • Освіта
  • Досвід Понад 15 років медичної практики
  • Навчання
  • Освіта


Book Now!!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

"Соромитися потрібно не слухового апарату, а того, що ти не чуєш"

Приблизно 10% населення планети мають ті чи інші проблеми зі слухом. За статистикою, кожен дев'ятий українець живе з порушенням слуху. Багато просто бояться звертатися до фахівця, деякі не можуть дозволити собі лікування, а є ті, які не хочуть миритися з думкою, що для комфортного життя необхідний слуховий апарат. Як би там не було, фахівець з слухопротезування Клініки Сміянових Горностаєва Тетяна Леонідівна має на це свою думку. В інтерв'ю вона розповідає про новітні слухові апарати і пояснює, чому люди вважають за краще погано чути, ніж користуватися пристроями для поліпшення слуху.

1. Тетяна Леонідівна, розкажіть, як ви стали фахівцем з слухопротезуванню?

- Історія досить прозаїчна. Маючи медичну освіту, я влаштувалася в Клініку Сміянових. Правда тоді, в 2006 році вона називалася Сумським міським центром захворювання вуха, горла, носа. Це був маленький офіс на вулиці Воскресенській і вся робота зводилася до прийому пацієнтів. Зрозуміло, на цьому ніхто зупинятися не збирався. Клініка і співробітники постійно розвиваються, тому пройти курси по слухопротезуванню логічне рішення. Це дозволяє надавати додаткові послуги, і дарувати пацієнтам можливість повноцінно відчувати життя. Допомагає нам в цьому канадська фірма Unitron, яка випускає сучасні слухові апарати. Ще хочу нагадати, що Клініка Смеянових проводить безкоштовні консультації по слухопротезуванню, якщо хочете більше дізнатися про види і можливості слухових пристроїв записуйтеся до мене на прийом.

2. Сучасні слухові апарати, вони які?

- Сучасні пристрої - це міні комп'ютери, які дають людині можливість повноцінно жити, повноцінно спілкуватися, повноцінно чути. Слухові апарати мінімально впливають на слуховий нерв, зменшуючи навантаження на вухо людини, погашають сторонні звуки, а деякі апарати можуть розпізнавати стилі музики. Щороку на ринку з'являється кілька нових моделей пристроїв. Вони різні за розміром і видом: внутрівушні, класичні завушні, міні-завушні, є навіть з внутрішньовушним телефоном. Коротше кажучи, вибір залежить від цінової категорії та індивідуальних особливостей.

3. Чи потрібен спеціальний догляд за слуховими апаратами?

- Ні. Слухові апарати дуже прості в експлуатації. Все, що потрібно - це проводити чистку, міняти батарейки і стежити за тим, щоб в пристрій не попадала рідина та він зайвий раз не падав.

4. Хто частіше вдається до слухопротезуванню?

- На даний момент, люди від 30 років і старше. Молодь рідше. Але не тому що немає проблем, а через сором і нерозуміння того, що слух сам відновитися не може.

5. Як ви думаєте, чому люди бояться слухових апаратів?

- Тут немає однієї конкретної причини. По-перше, існує психологічний бар'єр, який як мені здається, пов'язаний з неправильним розумінням поняття слуховий апарат. Люди все ще впевнені, що слухові пристрої - це підсилювачі звуку, які діють за принципом мікрофона, тобто збільшують гучність всіх звуків і відповідно збільшують навантаження на вухо. Але це не так! На сьогоднішній день слухові апарати підбираються індивідуально для кожного і збільшують тільки необхідні звукові частоти, погашаючи всі інші сторонні звуки. По-друге, важливу роль відіграє вік. Як я вже говорила, молодь соромиться громадської думки, але як на мене соромитися потрібно не слухового апарату, а того, що ти не чуєш. Третя причина - це фінансова складова. Слухові апарати - це не дешево. Багато хто, особливо літні люди, не хочуть просити про допомоги  рідних, а даремно. Проблема зі слухом однієї людини - це проблема всієї сім'ї, і чим довше людина ігнорує проблему, тим потужніше і дорожче пристрій йому знадобитися.